Murata Electronics North America GCM31MR91H334KA37L
GCM31MR91H334KA37L picture photo
Mfg. Part Number
GCM31MR91H334KA37L
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206
Datasheet Download
GCM31MR91H334KA37L.pdf
Availability of GCM31MR91H334KA37L
QUANTITY
GCM31MR91H334KA37L Order Process
Ship out your order
Specifications of GCM31MR91H334KA37L
Internal Part NumberEIS-GCM31MR91H334KA37L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductGCM Series Capacitors
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GCM31MR91H334KA37L
Related LinksGCM31MR91, GCM31MR91H334KA37L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GCM31MR91H334KA37L Details Description
Related parts for GCM31MR91H334KA37L
RES SMD 52.3 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
RES 12.0 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 60 PSIG UNAMPLIFIED SMD datasheet.pdf
IC BATT CHRGR MULTI-CHEM 28QFN datasheet.pdf
VOLTAGE SELECTOR RND FRONT BEZEL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf