Laird Technologies IAS GD24-15P-NM
GD24-15P-NM picture photo
Mfg. Part Number
GD24-15P-NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT GRID 15DBI 2.4GHZ 30" N MALE
Datasheet Download
GD24-15P-NM.pdf
Availability of GD24-15P-NM
QUANTITY
GD24-15P-NM Order Process
Ship out your order
Specifications of GD24-15P-NM
Internal Part NumberEIS-GD24-15P-NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.485GHz
Antenna TypeParabolic Grid
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain15dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)16.000" (406.40mm)
ApplicationsWiMax™, WLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GD24-15P-NM
Related LinksGD24-, GD24-15P-NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
GD24-15P-NM Details Description
Related parts for GD24-15P-NM
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 160 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FUSE HOLDER CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 6PR SHLD 300V datasheet.pdf