Laird Technologies IAS GD24-19P-NM
GD24-19P-NM picture photo
Mfg. Part Number
GD24-19P-NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT GRID 19DBI 2.4GHZ 30" N MALE
Datasheet Download
GD24-19P-NM.pdf
Availability of GD24-19P-NM
QUANTITY
GD24-19P-NM Order Process
Ship out your order
Specifications of GD24-19P-NM
Internal Part NumberEIS-GD24-19P-NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.4GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.485GHz
Antenna TypeParabolic Grid
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain19dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)24.000" (609.60mm)
ApplicationsWiMax™, WLAN
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GD24-19P-NM
Related LinksGD24-, GD24-19P-NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
GD24-19P-NM Details Description
Related parts for GD24-19P-NM
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
T-BEAM EMITTER ONLY 300V CABLE datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8VSSOP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 8COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf