Sprague Goodman GDT30026
GDT30026 picture photo
Mfg. Part Number
GDT30026
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1.5-30PF 250V THRU HOLE
Datasheet Download
GDT30026.pdf
Availability of GDT30026
QUANTITY
GDT30026 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDT30026
Internal Part NumberEIS-GDT30026
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1.5 ~ 30pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated250V
Size / Dimension0.311" Dia x 0.512" L (7.90mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesSealed
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDT30026
Related LinksGDT3, GDT30026 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GDT30026 Details Description
Related parts for GDT30026
RES SMD 180 OHM 5% 5W Z BEND datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 160POS .050" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 10A TO220-2 datasheet.pdf
BOOT MOLDED R/A SIZE 99 W/LIP datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 0.50MM 26POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 301.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.4 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 4.3M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf