Vishay Semiconductor/Diodes Division GDZ10B-HG3-18
GDZ10B-HG3-18 picture photo
Mfg. Part Number
GDZ10B-HG3-18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 10V 200MW SOD323
Datasheet Download
GDZ10B-HG3-18.pdf
Availability of GDZ10B-HG3-18
QUANTITY
GDZ10B-HG3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDZ10B-HG3-18
Internal Part NumberEIS-GDZ10B-HG3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDZ10B-HG3-18
Related LinksGDZ10B, GDZ10B-HG3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GDZ10B-HG3-18 Details Description
Related parts for GDZ10B-HG3-18
CAP FILM 0.012UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS W/SOCKT SOLDER datasheet.pdf
LED 7-SEG .80 SNGL YEL CC DIRECT datasheet.pdf
EVAL KIT EXPERIMENTAL KS8842 datasheet.pdf
IC GATE CONFIG MULTIFUNC 6-ULLGA datasheet.pdf
CONN SHROUD FOR SMP CONNECTORS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 250MW 2DFN datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf