Vishay Semiconductor/Diodes Division GDZ27B-E3-08
GDZ27B-E3-08 picture photo
Mfg. Part Number
GDZ27B-E3-08
Brief Description
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323
Datasheet Download
GDZ27B-E3-08.pdf
Availability of GDZ27B-E3-08
QUANTITY
GDZ27B-E3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDZ27B-E3-08
Internal Part NumberEIS-GDZ27B-E3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±4%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)150 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 21V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDZ27B-E3-08
Related LinksGDZ27B, GDZ27B-E3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GDZ27B-E3-08 Details Description
Related parts for GDZ27B-E3-08
IC DIFF BUS TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V D2PAK datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #3 10.55" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MUX LATCH 6BIT 2:1 ECL 28PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR ULTRA LP 8-DFN datasheet.pdf
CNN HEADR BRKWAY .100 2POS STR datasheet.pdf
TERMINAL WTR 2.5/O.TNHE STB2.3 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf