Vishay Semiconductor/Diodes Division GDZ33B-HG3-18
GDZ33B-HG3-18 picture photo
Mfg. Part Number
GDZ33B-HG3-18
Brief Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Datasheet Download
GDZ33B-HG3-18.pdf
Availability of GDZ33B-HG3-18
QUANTITY
GDZ33B-HG3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDZ33B-HG3-18
Internal Part NumberEIS-GDZ33B-HG3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)250 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 25V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDZ33B-HG3-18
Related LinksGDZ33B, GDZ33B-HG3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GDZ33B-HG3-18 Details Description
Related parts for GDZ33B-HG3-18
RES ARRAY 8 RES 150 OHM 1206 datasheet.pdf
IC DRIVER DUAL LOW SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 6.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 250PS GOLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 4SMD datasheet.pdf
DSUB FE 21W4 CRIMP INSULATOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf