Vishay Semiconductor/Diodes Division GDZ3V3B-HG3-08
GDZ3V3B-HG3-08 picture photo
Mfg. Part Number
GDZ3V3B-HG3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Datasheet Download
GDZ3V3B-HG3-08.pdf
Availability of GDZ3V3B-HG3-08
QUANTITY
GDZ3V3B-HG3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of GDZ3V3B-HG3-08
Internal Part NumberEIS-GDZ3V3B-HG3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)120 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr20µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GDZ3V3B-HG3-08
Related LinksGDZ3V3B, GDZ3V3B-HG3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
GDZ3V3B-HG3-08 Details Description
Related parts for GDZ3V3B-HG3-08
POLYSWITCH PTC RESET 4A HLD T/R datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 5PSI GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL ST datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf