LEMO GEA.2E.240.LN
GEA.2E.240.LN picture photo
Mfg. Part Number
GEA.2E.240.LN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
HEX NUT M20X1.0 FOR 2E-2K-2L
Datasheet Download
GEA.2E.240.LN.pdf
Availability of GEA.2E.240.LN
QUANTITY
GEA.2E.240.LN Order Process
Ship out your order
Specifications of GEA.2E.240.LN
Internal Part NumberEIS-GEA.2E.240.LN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
Series2E
Accessory TypeHex Nut
For Use With/Related Products2E, 2K, 2L Series Connector
Shell Size - Insert-
MaterialBrass
Features-
ColorSilver
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEA.2E.240.LN
Related LinksGEA.2E, GEA.2E.240.LN Datasheet, LEMO Distributor
GEA.2E.240.LN Details Description
Related parts for GEA.2E.240.LN
IC LV SINGLE FET BUS SW SC70-5 datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 59VC SMB datasheet.pdf
RES 80.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf