Sprague Goodman GEC14000
GEC14000 picture photo
Mfg. Part Number
GEC14000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-14PF 750V THRU HOLE
Datasheet Download
GEC14000.pdf
Availability of GEC14000
QUANTITY
GEC14000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEC14000
Internal Part NumberEIS-GEC14000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 14pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated750V
Size / Dimension0.312" Dia x 0.391" L (7.92mm x 9.93mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEC14000
Related LinksGEC1, GEC14000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GEC14000 Details Description
Related parts for GEC14000
AC/DC CONVERTER 5.1V 40W datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS 26AWG MTA156 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SGL SUPPLY LV SC70-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER LIN 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
RES ARRAY 10 RES 3.3K OHM 11SIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.8A 231 MOHM SMD datasheet.pdf