Panduit GEE99F-A-C
GEE99F-A-C picture photo
Mfg. Part Number
GEE99F-A-C
Manufacturer
Product Category
Bushings, Grommets
Brief Description
GROMMET EDGE SLOT NAT 1=100'
Datasheet Download
GEE99F-A-C.pdf
Availability of GEE99F-A-C
QUANTITY
GEE99F-A-C Order Process
Ship out your order
Specifications of GEE99F-A-C
Internal Part NumberEIS-GEE99F-A-C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyBushings, Grommets
SeriesGE
Bushing, Grommet TypeGrommet - Edging, Slotted
For Use With/Related ProductsEdges, Irregular Holes
Panel Thickness0.062" ~ 0.099" (1.57mm ~ 2.51mm)
Panel Cutout DimensionsEdging - 100' L (30.48m)
Diameter - Inside-
FeaturesAdhesive
MaterialPolyethylene (PE)
ColorNatural
Material Flammability RatingUL94 HB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEE99F-A-C
Related LinksGEE99, GEE99F-A-C Datasheet, Panduit Distributor
GEE99F-A-C Details Description
Related parts for GEE99F-A-C
UNPRINTED MARKER CARDS datasheet.pdf
POWER STRIP 48" 15A 7OUT 6'CR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26PS .100 PRESSFIT datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 55NS 48TFBGA datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 11.81"LX11.81"W datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
T-COUPLE K L=15CM 2M datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 31C P 48" YEL JACKS NI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf