Sullins Connector Solutions GEM12DRYF
GEM12DRYF picture photo
Mfg. Part Number
GEM12DRYF
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD
Datasheet Download
GEM12DRYF.pdf
Availability of GEM12DRYF
QUANTITY
GEM12DRYF Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM12DRYF
Internal Part NumberEIS-GEM12DRYF
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Floating Bobbin, 0.116" (2.95mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM12DRYF
Related LinksGEM1, GEM12DRYF Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM12DRYF Details Description
Related parts for GEM12DRYF
RES SMD 8.25KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 25PF 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 55POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W SMBG datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.97" DIA BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FLEXLITE CABLE STRANDED datasheet.pdf
TV 37C 37#16 SKT RECP datasheet.pdf
CAP 1800 UF 20% 10 V datasheet.pdf