Sullins Connector Solutions GEM15DRMN-S664
GEM15DRMN-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GEM15DRMN-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .156 WW
Datasheet Download
GEM15DRMN-S664.pdf
Availability of GEM15DRMN-S664
QUANTITY
GEM15DRMN-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM15DRMN-S664
Internal Part NumberEIS-GEM15DRMN-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM15DRMN-S664
Related LinksGEM15DR, GEM15DRMN-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM15DRMN-S664 Details Description
Related parts for GEM15DRMN-S664
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 3A TO263-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 23ZIP datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 600M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf