Sullins Connector Solutions GEM15DTBT-S664
GEM15DTBT-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GEM15DTBT-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156
Datasheet Download
GEM15DTBT-S664.pdf
Availability of GEM15DTBT-S664
QUANTITY
GEM15DTBT-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM15DTBT-S664
Internal Part NumberEIS-GEM15DTBT-S664
Number of Positions30
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM15DTBT-S664
Related LinksGEM15DT, GEM15DTBT-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM15DTBT-S664 Details Description
Related parts for GEM15DTBT-S664
CHOKE COMMON MODE 4ARRAY 200 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 15POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 5NS 44TQFP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC SRAM 4M 256X16 44-SOJ datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 36KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf