Sullins Connector Solutions GEM24DTMH-S189
GEM24DTMH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GEM24DTMH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GEM24DTMH-S189.pdf
Availability of GEM24DTMH-S189
QUANTITY
GEM24DTMH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM24DTMH-S189
Internal Part NumberEIS-GEM24DTMH-S189
Number of Positions48
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness100µin (2.54µm)
Contact TypeLoop Bellows
ColorBlack
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM24DTMH-S189
Related LinksGEM24DT, GEM24DTMH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM24DTMH-S189 Details Description
Related parts for GEM24DTMH-S189
PRO CRIMPER HAND TOOL W/O DIES datasheet.pdf
IC A/D CONV 2CH 16BIT 8-SOIC datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IGBT 600V 30A 250W PG-TO252-3 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 3W datasheet.pdf
SF STANDARD SM080O090F K datasheet.pdf
SAC-3P-M 8MS/ 0 3-600/M 8FR FB datasheet.pdf
4700UF 100V 40X50MM 85C 12000H datasheet.pdf