Sullins Connector Solutions GEM30DTMT-S189
GEM30DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
GEM30DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GEM30DTMT-S189.pdf
Availability of GEM30DTMT-S189
QUANTITY
GEM30DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM30DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-GEM30DTMT-S189
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM30DTMT-S189
Related LinksGEM30DT, GEM30DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM30DTMT-S189 Details Description
Related parts for GEM30DTMT-S189
RES SMD 1 OHM 10% 1.5W 2512 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC CAPSENSE EXP 10 I/O 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 13 OHM 0606 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 620PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
BKWY HEADER TIN 30POS datasheet.pdf
LSF-SMT 3.50/08/90 1.5SN BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 50W DO5 datasheet.pdf
10207M2 ANVIL datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
1000UF 420V 40X80MM 85C 10000H datasheet.pdf