Sullins Connector Solutions GEM30DTMT
GEM30DTMT picture photo
Mfg. Part Number
GEM30DTMT
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
GEM30DTMT.pdf
Availability of GEM30DTMT
QUANTITY
GEM30DTMT Order Process
Ship out your order
Specifications of GEM30DTMT
Internal Part NumberEIS-GEM30DTMT
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GEM30DTMT
Related LinksGEM3, GEM30DTMT Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GEM30DTMT Details Description
Related parts for GEM30DTMT
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 30NH 300MA 800 MOHM datasheet.pdf
JOYSTICK MEMS MICRO datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 5W SMBG datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAP POLYMER 33UF 20% 4V SMD datasheet.pdf