Panduit GES62FR-C
GES62FR-C picture photo
Mfg. Part Number
GES62FR-C
Manufacturer
Product Category
Bushings, Grommets
Brief Description
GROMMET EDGE FLAME RTRDT 1=100'
Datasheet Download
GES62FR-C.pdf
Availability of GES62FR-C
QUANTITY
GES62FR-C Order Process
Ship out your order
Specifications of GES62FR-C
Internal Part NumberEIS-GES62FR-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyBushings, Grommets
SeriesGE
Bushing, Grommet TypeGrommet - Edging, Solid
For Use With/Related ProductsStraight Panels
Panel Thickness0.036" ~ 0.062" (0.91mm ~ 1.57mm)
Panel Cutout DimensionsEdging - 100' L (30.48m)
Diameter - Inside-
FeaturesFlame Retardant
MaterialPolyethylene (PE)
ColorNatural
Material Flammability RatingUL94 V-0
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GES62FR-C
Related LinksGES6, GES62FR-C Datasheet, Panduit Distributor
GES62FR-C Details Description
Related parts for GES62FR-C
CONV DC/DC 1.8V 5A VERT 12-SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV 2CH TRANS 8-SO datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf