Sprague Goodman GFN12133
GFN12133 picture photo
Mfg. Part Number
GFN12133
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-120PF 750V SURF MOUNT
Datasheet Download
GFN12133.pdf
Availability of GFN12133
QUANTITY
GFN12133 Order Process
Ship out your order
Specifications of GFN12133
Internal Part NumberEIS-GFN12133
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 120pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated750V
Size / Dimension0.312" Dia x 1.799" L (7.92mm x 45.70mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GFN12133
Related LinksGFN1, GFN12133 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GFN12133 Details Description
Related parts for GFN12133
CONN EDGECARD 30POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1.5KV NP0 2325 datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IR CON 12 SKT CRIMP SILVER datasheet.pdf
OSC VCTCXO 120.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 13.56MHZ CMOS SMD datasheet.pdf