Sprague Goodman GFP36000
GFP36000 picture photo
Mfg. Part Number
GFP36000
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-36PF 750V PNL MOUNT
Datasheet Download
GFP36000.pdf
Availability of GFP36000
QUANTITY
GFP36000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GFP36000
Internal Part NumberEIS-GFP36000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 36pF
Adjustment TypeTop Adjustment
Voltage - Rated750V
Size / Dimension0.312" Dia x 0.609" L (7.92mm x 15.47mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeUser Defined
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GFP36000
Related LinksGFP3, GFP36000 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GFP36000 Details Description
Related parts for GFP36000
LED IND LIGHT 12V RED datasheet.pdf
IDC CABLE - MKS16K/MC16G/MCS16K datasheet.pdf
RELAY OPTO SPST 100MA 6 SOP 400V datasheet.pdf
IC MULTIPLIER-DIVIDER TO-100-10 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 3% TOLER datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ24B M40 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 143MA 5.9 OHM SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf