Sprague Goodman GFV12133
GFV12133 picture photo
Mfg. Part Number
GFV12133
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 1-120PF 1KV SURF MOUNT
Datasheet Download
GFV12133.pdf
Availability of GFV12133
QUANTITY
GFV12133 Order Process
Ship out your order
Specifications of GFV12133
Internal Part NumberEIS-GFV12133
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range1 ~ 120pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated1000V (1kV)
Size / Dimension0.312" Dia x 1.799" L (7.92mm x 45.70mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GFV12133
Related LinksGFV1, GFV12133 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GFV12133 Details Description
Related parts for GFV12133
VARISTOR 7.7V RING datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
LEVER SPRNG LEAF FOR LIMT SWITCH datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.1 OHM 1% 10W datasheet.pdf