Sprague Goodman GGN4R500
GGN4R500 picture photo
Mfg. Part Number
GGN4R500
Manufacturer
Product Category
Trimmers, Variable Capacitors
Brief Description
CAP TRIM 0.8-4.5PF 750V THR HOLE
Datasheet Download
GGN4R500.pdf
Availability of GGN4R500
QUANTITY
GGN4R500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GGN4R500
Internal Part NumberEIS-GGN4R500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Capacitors
FamilyTrimmers, Variable Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance Range0.8 ~ 4.5pF
Adjustment TypeSide Adjustment
Voltage - Rated750V
Size / Dimension0.312" Dia x 0.343" L (7.92mm x 8.71mm)
Height - Seated (Max)-
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GGN4R500
Related LinksGGN4, GGN4R500 Datasheet, Sprague Goodman Distributor
GGN4R500 Details Description
Related parts for GGN4R500
IC HALL EFF SENSOR BI-PULLUP SIP datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 5%10W MET OXIDE AXL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 3POS PCB datasheet.pdf
OSC XO 44.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 6.29K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 75W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf