Murata Electronics North America GHM1440X5R474K2501812-474K
GHM1440X5R474K2501812-474K picture photo
Mfg. Part Number
GHM1440X5R474K2501812-474K
Datasheet Download
GHM1440X5R474K2501812-474K.pdf
Availability of GHM1440X5R474K2501812-474K
QUANTITY
GHM1440X5R474K2501812-474K Order Process
Ship out your order
Specifications of GHM1440X5R474K2501812-474K
Internal Part NumberEIS-GHM1440X5R474K2501812-474K
Delivery TimeIn stock, ship GHM1440X5R474K2501812-474K today.
SeriesGHM1440X5R474K2
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type1812
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GHM1440X5R474K2501812-474K
MURATA Product CategoryMURATA Components
GHM1440X5R474K2501812-474K Details Description
Related parts for GHM1440X5R474K2501812-474K
RES SMD 412K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO220AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
ADJUST ANGLED COUPLING 4951 SER datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.535" 5MM 3LD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 5W SMBG datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 11 OHM 1206 datasheet.pdf