Murata Electronics North America GHM1525X7R102K250
GHM1525X7R102K250 picture photo
Mfg. Part Number
GHM1525X7R102K250
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GHM1525X7R102K250.pdf
Availability of GHM1525X7R102K250
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GHM1525X7R102K250 Order Process
Ship out your order
Specifications of GHM1525X7R102K250
Internal Part NumberEIS-GHM1525X7R102K250
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GHM1525X7R102K250 today.
SeriesGHM1525X7R
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GHM1525X7R102K250
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGHM1525X, GHM1525X7R102K250 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GHM1525X7R102K250 Details Description
Related parts for GHM1525X7R102K250
SCREWDRIVER SLOT 0.8X4MM 8.07" datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE datasheet.pdf
BUZZ PIEZO 12V CIRC 30MM CHASSIS datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.1MH 2.5A 330 MOHM TH datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
KE/POK10 VERTICAL EARTH BAR datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T766 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf