Murata Electronics North America GHM1540B473K630-500
GHM1540B473K630-500 picture photo
Mfg. Part Number
GHM1540B473K630-500
Datasheet Download
GHM1540B473K630-500.pdf
Availability of GHM1540B473K630-500
QUANTITY
GHM1540B473K630-500 Order Process
Ship out your order
Specifications of GHM1540B473K630-500
Internal Part NumberEIS-GHM1540B473K630-500
Delivery TimeIn stock, ship GHM1540B473K630-500 today.
SeriesGHM1540B473
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GHM1540B473K630-500
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGHM1540B4, GHM1540B473K630-500 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GHM1540B473K630-500 Details Description
Related parts for GHM1540B473K630-500
DIP CABLE - CDR24G/AE24G/X datasheet.pdf
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 10MSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 487 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 75/36MM BLACK datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
IC FPGA SOC 150K LUTS datasheet.pdf
CAP FILM 91NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf