Murata Electronics North America GHM1735X7R473K250C50
GHM1735X7R473K250C50 picture photo
Mfg. Part Number
GHM1735X7R473K250C50
Datasheet Download
GHM1735X7R473K250C50.pdf
Availability of GHM1735X7R473K250C50
QUANTITY
GHM1735X7R473K250C50 Order Process
Ship out your order
Specifications of GHM1735X7R473K250C50
Internal Part NumberEIS-GHM1735X7R473K250C50
Delivery TimeIn stock, ship GHM1735X7R473K250C50 today.
SeriesGHM1735X7R47
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GHM1735X7R473K250C50
MURATA Product CategoryMURATA Components
GHM1735X7R473K250C50 Details Description
Related parts for GHM1735X7R473K250C50
RECTIFIER BRIDGE 400V 25A MB datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC CHARGE MGMT NICD/NIMH 8-TSSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT363 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
AM63231 TOOL KIT datasheet.pdf
RES 30 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
144CKT BKPLN POL/GUIDE OP datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf