Murata Electronics North America GJM0225C1E3R8CB01L
GJM0225C1E3R8CB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E3R8CB01L
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.8PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E3R8CB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E3R8CB01L
QUANTITY
GJM0225C1E3R8CB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E3R8CB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E3R8CB01L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E3R8CB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E3R8CB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E3R8CB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E3R8CB01L
PANEL CHASSIS 16.7X13X0.5" UNPTD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6MH 180MA 11.2 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf