Murata Electronics North America GJM0225C1E7R6DB01L
GJM0225C1E7R6DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E7R6DB01L
Brief Description
CAP CER 7.6PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E7R6DB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E7R6DB01L
QUANTITY
GJM0225C1E7R6DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E7R6DB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E7R6DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E7R6DB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E7R6DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E7R6DB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E7R6DB01L
RES ARRAY 5 RES 560K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 1M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.8KV 250A DO205 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf