Murata Electronics North America GJM0225C1E8R0DB01L
GJM0225C1E8R0DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E8R0DB01L
Brief Description
CAP CER 8PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E8R0DB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E8R0DB01L
QUANTITY
GJM0225C1E8R0DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E8R0DB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E8R0DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E8R0DB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E8R0DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E8R0DB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E8R0DB01L
FLAP LOCATOR FOR WC-490 datasheet.pdf
MODULE PWR ENT DL FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 193MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS 4.2MM STR GOLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 4.7KOHM 5% AXL datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5.4A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 144-TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 583OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf