Murata Electronics North America GJM0225C1E8R9DB01L
GJM0225C1E8R9DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E8R9DB01L
Brief Description
CAP CER 8.9PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E8R9DB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E8R9DB01L
QUANTITY
GJM0225C1E8R9DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E8R9DB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E8R9DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E8R9DB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E8R9DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E8R9DB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E8R9DB01L
CTRLR TEMP SSR 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 88POS TYPE F VERT datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 5/8" M12-1.5 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
S/LOK 5000/BULK CTN datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
INSERT MALE 10+2POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf