Murata Electronics North America GJM0225C1E9R4DB01L
GJM0225C1E9R4DB01L picture photo
Mfg. Part Number
GJM0225C1E9R4DB01L
Brief Description
CAP CER 9.4PF 25V NP0 01005
Datasheet Download
GJM0225C1E9R4DB01L.pdf
Availability of GJM0225C1E9R4DB01L
QUANTITY
GJM0225C1E9R4DB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0225C1E9R4DB01L
Internal Part NumberEIS-GJM0225C1E9R4DB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0225C1E9R4DB01L
Related LinksGJM0225C1, GJM0225C1E9R4DB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0225C1E9R4DB01L Details Description
Related parts for GJM0225C1E9R4DB01L
RES SMD 4.75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
BOX S STEEL 15.75"L X 11.81"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
UC-12S1N8AT0DU datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf