Murata Electronics North America GJM0335C1E1R7CB01D
GJM0335C1E1R7CB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E1R7CB01D
Brief Description
CAP CER 1.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E1R7CB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E1R7CB01D
QUANTITY
GJM0335C1E1R7CB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E1R7CB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E1R7CB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E1R7CB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E1R7CB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E1R7CB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E1R7CB01D
CAP TANT 47UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO252-3 datasheet.pdf
TERM BLK W/DIO SGL LL DL BG datasheet.pdf
INLET C14 6.3X0.8MM QC RIVET MNT datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CONN SKT .062 16-18AWG AU CRIMP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4/0 AWG BLACK 25' datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf