Murata Electronics North America GJM0335C1E2R0BB01D
GJM0335C1E2R0BB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E2R0BB01D
Brief Description
CAP CER 2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E2R0BB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E2R0BB01D
QUANTITY
GJM0335C1E2R0BB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E2R0BB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E2R0BB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E2R0BB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E2R0BB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E2R0BB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E2R0BB01D
HOOK-UP STRND 18AWG BLUE 100' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 40POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.8VC SOT23 datasheet.pdf
CABLE ASSY PWR ENTRY 8 WIRE 18" datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 51 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 1.26K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
1500UF 80V 22X30MM 85C 5000H datasheet.pdf