Murata Electronics North America GJM0335C1E3R1WB01D
GJM0335C1E3R1WB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E3R1WB01D
Brief Description
CAP CER 3.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E3R1WB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E3R1WB01D
QUANTITY
GJM0335C1E3R1WB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E3R1WB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E3R1WB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.1pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E3R1WB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E3R1WB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E3R1WB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E3R1WB01D
REGULATOR 3.3V 3A HORZ HZ HT datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 4POS SNGL GOLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SKT BOX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN BOARD STKR HDR .50" 50POS datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 210M 64-QFN datasheet.pdf
19.05MM X 14.47MM 1=25/PK datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.2A 310 MOHM TH datasheet.pdf