Murata Electronics North America GJM0335C1E5R7CB01D
GJM0335C1E5R7CB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E5R7CB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E5R7CB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E5R7CB01D
QUANTITY
GJM0335C1E5R7CB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E5R7CB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E5R7CB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E5R7CB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E5R7CB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E5R7CB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E5R7CB01D
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SCREW datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SCKT datasheet.pdf
RES 96K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TERMINAL PTR 2.5/4/3AN BL datasheet.pdf
CAP MICA 8200PF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf