Murata Electronics North America GJM0335C1E5R7WB01D
GJM0335C1E5R7WB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E5R7WB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E5R7WB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E5R7WB01D
QUANTITY
GJM0335C1E5R7WB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E5R7WB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E5R7WB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.7pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E5R7WB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E5R7WB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E5R7WB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E5R7WB01D
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MODULAR CBL STR 14' OPEN END datasheet.pdf
SLIT MASK FOR SF2-EH64 datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP POLY 820UF 20% 16V T/H datasheet.pdf