Murata Electronics North America GJM0335C1E7R0CB01D
GJM0335C1E7R0CB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E7R0CB01D
Brief Description
CAP CER 7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E7R0CB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E7R0CB01D
QUANTITY
GJM0335C1E7R0CB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E7R0CB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E7R0CB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E7R0CB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E7R0CB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E7R0CB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E7R0CB01D
DIAL SCALE 10 TURN CONCENTRIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.4A DL 24QFN datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 75MH 1A HORIZ datasheet.pdf
POT 470K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
5027 TFFC K2 STAR MODULE WHT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
KABELRAP 175LB 8.25" datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
WNGD HT DRP/RR MNTNG 22AWG RED datasheet.pdf
TV ALIGNMENT DISC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf