Murata Electronics North America GJM0335C1E7R8DB01D
GJM0335C1E7R8DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E7R8DB01D
Brief Description
CAP CER 7.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E7R8DB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E7R8DB01D
QUANTITY
GJM0335C1E7R8DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E7R8DB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E7R8DB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E7R8DB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E7R8DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E7R8DB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E7R8DB01D
CAP TANT 100UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 37 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.7PF 100V 0805 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 26AWG .156 TIN datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 176LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
REMOTE CONTROL EPAX 10' CABLE datasheet.pdf
CABLE 2POS FREE - STR SOCKET 5M datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf