Murata Electronics North America GJM0335C1E8R1DB01D
GJM0335C1E8R1DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E8R1DB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E8R1DB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E8R1DB01D
QUANTITY
GJM0335C1E8R1DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E8R1DB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E8R1DB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E8R1DB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E8R1DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E8R1DB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E8R1DB01D
IC DAC 16BIT SRL IN/VOUT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 36POS SNGL GOLD datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MONO NON-LIN 28PLCC datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 1.4GHZ 16LFCSP datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 8VSSOP datasheet.pdf
OSC XO 212.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR 4305 RF DSA datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf