Murata Electronics North America GJM0335C1E9R2DB01D
GJM0335C1E9R2DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E9R2DB01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E9R2DB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E9R2DB01D
QUANTITY
GJM0335C1E9R2DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E9R2DB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E9R2DB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGJM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E9R2DB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E9R2DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E9R2DB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E9R2DB01D
BOOTSEAL BLK 15/32-32 MPG/MSPF datasheet.pdf
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY SSR DUOTRIAC 250VAC 10A datasheet.pdf
IC FIFO 1KX9 12NS 56TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 30E 8.25KV datasheet.pdf
RES 2.7M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
DIGITAL MOD 8PORT 14IN 2OUT NPN datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 25POS datasheet.pdf