Murata Electronics North America GJM0335C1E9R2DB01D
GJM0335C1E9R2DB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1E9R2DB01D
Brief Description
CAP CER 9.2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1E9R2DB01D.pdf
Availability of GJM0335C1E9R2DB01D
QUANTITY
GJM0335C1E9R2DB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1E9R2DB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1E9R2DB01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1E9R2DB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1E9R2DB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1E9R2DB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1E9R2DB01D
IC DETECT VOLT WINDOW 8-TDFN datasheet.pdf
CONN RECPT 90POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 2-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FEMALE SLD PCB datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100BGA datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 2MM datasheet.pdf
IC FPGA 104 I/O 176TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V 20% BX 1812 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PAC-RX3I-SD15-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT PIN datasheet.pdf