Murata Electronics North America GJM0335C1ER70WB01D
GJM0335C1ER70WB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1ER70WB01D
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1ER70WB01D.pdf
Availability of GJM0335C1ER70WB01D
QUANTITY
GJM0335C1ER70WB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1ER70WB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1ER70WB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1ER70WB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1ER70WB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1ER70WB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1ER70WB01D
XFRMR 25VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 2.0MM 6POS TIN R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK 62.5/125 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS 12A datasheet.pdf
F39-HJ0533 datasheet.pdf
RES 47K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf