Murata Electronics North America GJM0335C1ER75CB01D
GJM0335C1ER75CB01D picture photo
Mfg. Part Number
GJM0335C1ER75CB01D
Brief Description
CAP CER 0.75PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GJM0335C1ER75CB01D.pdf
Availability of GJM0335C1ER75CB01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GJM0335C1ER75CB01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM0335C1ER75CB01D
Internal Part NumberEIS-GJM0335C1ER75CB01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHi-Q Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductHigh Frequency - High Q Capacitors
Standard Package10
SeriesGJM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.75pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GJM0335C1ER75CB01D
Related LinksGJM0335C1, GJM0335C1ER75CB01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM0335C1ER75CB01D Details Description
Related parts for GJM0335C1ER75CB01D
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP 39F 20% 2.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES SMD 13.8KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
GRIP MATERIAL 5" CIR BLK 5/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
FULLY POTTED LIMIT SWES datasheet.pdf
HEATSHRINK CABLE SLEEVES 48" BLA datasheet.pdf
NUT DRIVER SET W/CASE 10PC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.96 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf