Murata Electronics North America GJM1555C1H200GB01B
GJM1555C1H200GB01B picture photo
Mfg. Part Number
GJM1555C1H200GB01B
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GJM1555C1H200GB01B.pdf
Availability of GJM1555C1H200GB01B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GJM1555C1H200GB01B Order Process
Ship out your order
Specifications of GJM1555C1H200GB01B
Internal Part NumberEIS-GJM1555C1H200GB01B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GJM1555C1H200GB01B today.
SeriesGJM1555C1H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GJM1555C1H200GB01B
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGJM1555C1, GJM1555C1H200GB01B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GJM1555C1H200GB01B Details Description
Related parts for GJM1555C1H200GB01B
SWITCH TOGGLE DPST 10A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
KIT EVAL FIBER OPTIC 10MBD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 20% 2824 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf