Test Products International (TPI) GK11M3000
GK11M3000 picture photo
Mfg. Part Number
GK11M3000
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Thermocouples, Temperature Probes
Brief Description
PROBE TEMP "K" 3000MM LEAD
Datasheet Download
GK11M3000.pdf
Availability of GK11M3000
QUANTITY
GK11M3000 Order Process
Ship out your order
Specifications of GK11M3000
Internal Part NumberEIS-GK11M3000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Thermocouples, Temperature Probes
SeriesGK
TypeK-Type Thermocouple
UsageAir, Gas, Surface
Tip - TypeAir, Beaded
Plug TypeSub-Mini (Thermocouple Plug)
Probe Temperature Range-40 ~ 950°F (-40 ~ 510°C)
Cable Length118.000" (2997.20mm)
Cable InsulationFiberglass
Plug ColorYellow
Probe Length-
Probe Material-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GK11M3000
Related LinksGK11, GK11M3000 Datasheet, Test Products International (TPI) Distributor
GK11M3000 Details Description
Related parts for GK11M3000
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR MAGNETIC REED PCB MNT datasheet.pdf
DURA WRAP 3" BLACK 150' datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC DUPLEX datasheet.pdf
ASS'Y MEMBRANE SWITCH datasheet.pdf
ENCLOSURE STEEL DUAL ACCESS datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 1.24A 93 MOHM SMD datasheet.pdf