CTS Electronic Components GL036F35IDT
GL036F35IDT picture photo
Mfg. Part Number
GL036F35IDT
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
CRYSTAL 3.579545 MHZ SMD
Datasheet Download
GL036F35IDT.pdf
Availability of GL036F35IDT
QUANTITY
GL036F35IDT Order Process
Ship out your order
Specifications of GL036F35IDT
Internal Part NumberEIS-GL036F35IDT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesATSSMGL
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL036F35IDT
Related LinksGL036, GL036F35IDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL036F35IDT Details Description
Related parts for GL036F35IDT
TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
RES MO 1W 160 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A SOT25 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
VARISTOR 6V 250A DISC 10MM datasheet.pdf
SWITCH LIMIT WHEEL PLUNG SPDTX2 datasheet.pdf
IC FPGA 554 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
INTERCHANGEABLE CHIP .2C datasheet.pdf
KNOB FLUTED W/SKIRT 3.250" ALUM datasheet.pdf