CTS Electronic Components GL098F33CDT
GL098F33CDT picture photo
Mfg. Part Number
GL098F33CDT
Brief Description
CRYSTAL 9.830400 MHZ SMD
Datasheet Download
GL098F33CDT.pdf
Availability of GL098F33CDT
QUANTITY
GL098F33CDT Order Process
Ship out your order
Specifications of GL098F33CDT
Internal Part NumberEIS-GL098F33CDT
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL098F33CDT
Related LinksGL098, GL098F33CDT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL098F33CDT Details Description
Related parts for GL098F33CDT
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL PWRDN 50PPM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 9V datasheet.pdf
IC REG LDO SMART DUAL 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN COMBO HOUSING 6WAY NATURAL datasheet.pdf
CABLE USB A MALE - B MALE 5M datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC 2220 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf