CTS Electronic Components GL286F33CET
GL286F33CET picture photo
Mfg. Part Number
GL286F33CET
Brief Description
CRYSTAL 28.636360 MHZ SMD
Datasheet Download
GL286F33CET.pdf
Availability of GL286F33CET
QUANTITY
GL286F33CET Order Process
Ship out your order
Specifications of GL286F33CET
Internal Part NumberEIS-GL286F33CET
TypeMHz Crystal
Frequency28.63636MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / CaseHC49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)
Height0.142" (3.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GL286F33CET
Related LinksGL286, GL286F33CET Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
GL286F33CET Details Description
Related parts for GL286F33CET
IC REG BUCK 3.3V 5A TO263-7 datasheet.pdf
IC SWIT PWM CM OVP UVLO HV D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FET RF N-CH 2GHZ 28V NI780S datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 150MM 12-24VDC datasheet.pdf