I/O Interconnect GLF-121-610-013
GLF-121-610-013 picture photo
Mfg. Part Number
GLF-121-610-013
Manufacturer
Product Category
Modular - Flat Cable
Brief Description
CABLE MOD COIL 6COND BLACK 5'
Datasheet Download
GLF-121-610-013.pdf
Availability of GLF-121-610-013
QUANTITY
GLF-121-610-013 Order Process
Ship out your order
Specifications of GLF-121-610-013
Internal Part NumberEIS-GLF-121-610-013
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Cables, Wires
FamilyModular - Flat Cable
Series-
PackagingBulk
Cable TypeCoil
Number of Conductors6
Length - Coil Retracted1.50' (0.46m)
Length - Coil Extended5' (1.52m)
Length-
Jacket ColorBlack
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand12/0.0047"
Jacket (Insulation) MaterialPolypropylene (PP)
Cable Width0.267" (6.80mm)
Cable Height0.098" (2.50mm)
Coil Diameter0.551" (14mm)
ShieldingUnshielded
Operating Temperature80°C
Voltage30V
Current-
Conductor MaterialCopper, Bare
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GLF-121-610-013
Related LinksGLF-121, GLF-121-610-013 Datasheet, I/O Interconnect Distributor
GLF-121-610-013 Details Description
Related parts for GLF-121-610-013
SSR OCMOS FET 400MA NO 4-SOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 1.10A RADIAL datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.2A 4DSBGA datasheet.pdf