I/O Interconnect GLF-464-074-500-D
GLF-464-074-500-D picture photo
Mfg. Part Number
GLF-464-074-500-D
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT
Datasheet Download
GLF-464-074-500-D.pdf
Availability of GLF-464-074-500-D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GLF-464-074-500-D Order Process
Ship out your order
Specifications of GLF-464-074-500-D
Internal Part NumberEIS-GLF-464-074-500-D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeFlat, Straight Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts6p4c (RJ11, RJ14)
Length7.00' (2.12m)
ShieldingUnshielded
ColorSilver
Features-
StyleReverse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GLF-464-074-500-D
Related LinksGLF-464-, GLF-464-074-500-D Datasheet, I/O Interconnect Distributor
GLF-464-074-500-D Details Description
Related parts for GLF-464-074-500-D
IC REG LDO 2.7V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
RELAY UNIT 61F datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CAP CER 4.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 22 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
RES 475 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf